У Полтаві відкрили для громади нову комунальну теплицю

У Полтавській територіальній громаді офіційно відкрили нову комунальну теплицю площею 200 м² як частину міського саду-городу. До заходу долучилися представники органів місцевого врядування, медіа, партнерських організацій та місцеві мешканці.

Ця теплиця відновлена як елемент комунального саду-городу за ініціативи Інституту розвитку міста Полтави. Вона слугуватиме місцем єднання мешканців міста довкола теми городництва: навчань, екскурсій, тематичних заходів тощо. Також на базі міського саду-городу в теплиці школярі вивчатимуть правила догляду за рослинами й самостійно вирощуватимуть власну городину.

“Завдання проєкту SURGe та ініціативи “Сади Перемоги” – допомогти людям та громадам забезпечити себе їжею під час воєнного стану та у період відновлення. За рік війни проєкт SURGe спільно з партнерами допоміг понад 150 тис. українців та українок продовольством питною водою та різними сільськогосподарськими ресурсами. Теплиця, яку ми сьогодні відкриваємо у Полтаві – один з прикладів того, як громада може допомагати своїм жителям підтримувати продовольчу безпеку. Ми віримо, що міський сад-город стане для містян не лише простором для вирощування їжі, а й простором спільнотворення, взаємодопомоги й довіри”, – підкреслила керівниця напрямку продовольчої безпеки проєкту SURGe Тетяна Лебухорська.

«Corteva завжди багато зусиль приділяла захисту продовольчої безпеки в усьому світі. З початком повномасштабної війни, яку росія розпочала проти України, ми розуміємо, що країна потребує допомоги більше, ніж будь-коли раніше, адже чимало українських громад відчули проблеми з забезпеченням продовольством через руйнацію продовольчих ланцюжків. Ми робимо все залежне від нас, підтверджуючи своє призначення збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Тому не могли залишитися осторонь і підтримали такий важливий проєкт, як «Сади Перемоги», який забезпечить їжею людей, що вимушено залишили свій дім, рятуючись від війни», – говорить Олексій Турчинов, директор виробничого насіннєвого комплексу Corteva Agriscience в Україні.

“Полтавська міська рада ще минулого року активно включилася до процесу реалізації ініціативи “Сади Перемоги” задля підвищення рівня продовольчої безпеки громади. Та, окрім надання насіннєвого матеріалу та мінеральних добрив для мешканців, що мають присадибні ділянки та фермерів, ми вирішили створити комунальний сад-город. Радіємо, що зрештою цю ідею підтримали не тільки полтавці, але й проєкт “Супровід урядових реформ в Україні” у партнерстві з Corteva Agriscience. Тепер маємо потенціал для масштабування та майданчик для комунікації різних категорій населення у вигляді теплиці. Зібраний врожай буде використано для потреб ВПО, що проживають у комунальних прихистках міста”, – зазначив перший заступник міського голови Валерій Пархоменко.

На організацію саду-городу місто виділило майже 1 га в центрі Полтави. Вже цього сезону у теплиці планують вирощувати розсаду (помідорів, огірків, перцю, гарбузів, кабачків, багаторічних трав) для відкритих грядок у саду, а також різні види зелені (салат, петрушку, кріп, зелену цибулю), квасолю та редиску. Отриманий врожай громада спрямує на підтримку ВПО, воїнів на передовій та малозабезпечених родин.

Теплицю встановлено у рамках партнерства Полтавської міської ради з ініціативою “Сади Перемоги” проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International, за фінансової підтримки міжнародної сільськогосподарської науково-дослідної компанії Corteva Agriscience, чи не єдиного великого гравця на ринку насіння та засобів захисту рослин, який залишив ринки росії та білорусі з початком війни.

Компанія активно працює в Полтавській області, де розташований сучасний насіннєвий завод Corteva Agriscience, який виготовляє насіння кукурудзи та соняшнику бренду Pioneer®. Партнери допомогли не лише фінансово, а й продовжують підтримувати ідею організаційно.