Калинові джеми зі шкільних Садів Перемоги

Учні школи № 5 Печерського району Києва зібрали власний врожай калини та власноруч виготовили “калинові мармуляди”, щоб зігрівати захисників натуральним чаєм та учнів зі шкіл-партнерів. 

“Шкільний Сад Перемоги ми створювали протягом семи років: на крутих схилах висаджували плодові дерева та кущі. Цьогоріч напрочуд рясно вродила калина. Збираємо врожай, щоб шкільною громадою приготувати калинові смаколики для захисників, які боронять Україну, та для школярів із партнерських шкіл. Віримо, що наш сад – це ще один крок до Перемоги!”, – розповідає директорка школи Світлана Олексюк.

Учням та вчителям дуже сподобалася “калинова” згуртована діяльність, адже вони разом зібрали врожай, переробили калину та варили джеми, обʼєднані спільною метою.  Діти активно ділилися враженнями та залишились дуже задоволені результатами.   

«Цілющі баночки» калинового джему  та листи з малюнками від учнів уже отримали військові ППО, які захищають небо Києва. Також готують відправлення для 13 шкіл-партнерів із різних міст України (зокрема для чернігівської, херсонської, бахмутської та лебединської шкіл), щоб підтримати та надихнути  у нелегкі часи однолітків з інших міст через символічні та смачні подарунки. 


Поліна Книш, 5-А. “Спочатку ми зрізали калину, в класі відділяли ягодки, додавали цукор, розливали по красивим баночкам, наліплювали наклейки. Це був дуже цікавий процес. 

Серафима Гончаренко, 5-Б. Мені дуже сподобалось брати в цьому участь, бо ми допомагали таким чином ЗСУ. І це було дуже весело варити «Калинову мармуляду», мені дуже сподобалось. 

Софія Кушнір, 5-Б. Нашим бійцям дуже потрібна допомога, тому для мене важливим було зробити щось корисне для них. Кожну баночку ми робили з душею. 

Бура Анастасія, педагог-організатор. Підтримувати одне одного зараз дуже важливо. Проєкт з «калиновою мармулядою» не тільки підіймає настрій дітей та вчителів, а й згуртовує нас, що так важливо у такий непростий час. Я відчуваю себе щасливою, адже ти зробив щось справді корисне і інші це цінують.

Про калинові джеми цієї школи можна переглянути відео.

Ця активність здійснюється за програмою шкільного городництва від ініціативи “Сади Перемоги” проєкту SURGe за підтримки Уряду Канади та Seed Programs International (SPI) у партнерстві зі школою № 5 Печерського району Києва. У рамках програми створюються шкільні та міські сади/городи задля підвищення продовольчої безпеки  та проведення комунікаційної кампанії із поширенням інформаційних матеріалів для шкіл.