Город з італійським досвідом: історія української родини

Родина пані Лариси з Київщини доглядає за власним городом, який повністю забезпечує родину свіжими овочами.

Цьогоріч через війну пані Ларисі з дітьми довелось на кілька місяців виїхати із с. Великополовецьке до Італії, та це не завадило вдалому городньому сезону. Родина висадила насіння на розсаду перед від’їздом і онлайн допомагала батьку сімейства в Україні доглядати за рослинами. Повернувшись, взялися до праці усі разом. Так виростили багато видів улюблених баклажанів, рекордних розмірів перці, редис, помідори, зелень та іншу потрібну городину. Насіння для деякої городини отримали в рамках акції “Городина для великої родини” від ініціативи “Сади Перемоги” проєкту SURGe.

“Ми вирощуємо не лише, щоб мати свіжі овочі для всієї родини, а й тому, що це справа для душі, яку я обожнюю. Цьогоріч ця сила і бажання “сіяти наперекір усьому” також допомагає боротися з тривожністю та отримувати позитивні емоції від змін і розквіту на домашньому городі. Намагаюся надихати дітей і ділитися своїми знаннями”, – ділиться пані Лариса.

Пані Лариса розповідає, що була вражена і натхненна тим, як на таких маленьких ділянках з “бідною” і сухою землею  у двориках і навіть на дахах будинків італійці все одно вирощують своє. Тож з Італії взяли для себе деякі цікавинки городництва і навіть вдалося довезли додому саджанці інжиру, розмарин і відростки томатів черрі від сім’ї, яка їх прийняла. Родина все ще збирає другий урожай, адже цьогоріч експериментували з пізньою морквою та повторним висаджуванням зелені. Зараз заготовляють продукцію на зиму, щоби завжди мати вдосталь якісної їжі.