“Городина для великої родини” – акція для підтримки дитячих будинків від ініціативи “Сади Перемоги”. З початком війни наша ініціатива від проєкту SURGe не лише закликала засаджувати доступні землі городиною, а й разом з партнерами намагалися допомогти необхідними засобами тим, хто цього потребує. Крім громад, таку підтримку отримала 300 дитячих будинків і прийомних сімей з усієї України.
Хочемо поділитися з вами урожаями деяких з цих родин, для яких городні клопоти тепер – це ще одне спільне дружне заняття.
Родина пані Олени із Полтавщини має велике господарство (город, тепличка та 10 кіз).
Велика родина (2 дорослих та 9 дітей) повністю себе забезпечує екологічними власноруч вирощеними продуктами, а цьогоріч навіть мали надлишок для продажу та підтримки інших. І дорослі, і малі люблять працювати на землі, адже гуртом вдається усе робити досить швидко та приємно. Цьогоріч в умовах війни особливо відчули наскільки підтримала їх власна земля та городництво. Виростили чудовий урожай картоплі, капусти, перцю, кабачків та іншої городини. Експерементували з вирощуванням кавунів та динь. Баштанні так добре вродили, що ледь встигали з’їсти та вгощали сусідів. Надлишок кабачків навіть продали на місцевому ринку, що також підтримало сім’ю фінансово.
До того ж, родина доглядає за 10 кізочками – тож на власні потреби мають і свіже молоко, і сметану, а також виготовляють домашні сири (поки лише для себе). Пані Олена розвиває свої навики із сироваріння та мріє колись розширитись до невеликої сімейної ферми, щоб продавати органічну продукцію з городу та теплички, а також домашні сири з козячого молока.
Родина задоволена результатами та планує на наступний рік саджати і розвивати свою справу надалі, урізноманітнюють фруктовий сад та планують збільшити тепличку та купити сепаратор для молока.
Батьки зазначають, що бачать особливу цінність ще й в тому, що діти змалку знають, звідки береться їжа і як доглядати за рослинами, як отримувати задоволення від праці на землі. Також вважають, що розвиток сімейного бізнесу ще й навчатиме дітей, як заробляти з того, що подобається.


