При підготовці овочевого калькулятора та рекомендованих норм висіву чи посадки певних овочів ми виходили із середньої врожайності цих культур, тобто орієнтувались на не надто інтенсивний догляд і застосування традиційних (не новітніх) технологій. Проте, якщо ви будете гарно доглядати за своїми посівами/посадками, вчасно виполювати бур`яни, підживлювати та поливати рослини, урожаї у вас можуть бути значно, в рази вищими, ніж ті, які показують розрахунки.

Як працює калькулятор

При купівлі насіння ми можемо бачити на упаковці різні одиниці виміру: одне насіння вимірюється в грамах, інше  –  в штуках. Те ж саме зустрічається на інформаційних сайтах для садівників/городників/дачників. Для людини, яка планує закласти грядки вперше, розуміння потреби у кількості насіння стає складною проблемою. 

Тож ми спробували звести різні підходи щодо розрахунку кількості насіння для посіву/посадки на 1 квадратному метрі, виходячи із рекомендованої кількості насінин для посадки і ваги насінини. При цьому варто пам`ятати, що реальні ваші витрати насіння чи посадкового матеріалу можуть бути або меншими або більшими в залежності від:  

  • щільності посіву/посадки – чим більша щільність, тим більші витрати насіння; 
  • розмірів/ваги насіння  – буває, що насіння оброблене спеціальними добривами і є важчим, а на результат впливає кількість насінин, які ви висіваєте, тому для забезпечення належної кількості насінин, загальна вага насіння має бути більшою. 

Ще більшими відмінності у вазі насіннєвого матеріалу можуть бути при посадці картоплі та цибулі, адже важливий не розмір картоплини чи цибулини, а їх кількість, яка садиться на одиницю площі. 

Все це слід враховувати при купівлі насіння для посіву чи посадки.