При підготовці овочевого калькулятора та рекомендованих норм висіву чи посадки певних овочів ми виходили із середньої врожайності цих культур, тобто орієнтувались на не надто інтенсивний догляд і застосування традиційних (не новітніх) технологій. Проте, якщо ви будете гарно доглядати за своїми посівами/посадками, вчасно виполювати бур`яни, підживлювати та поливати рослини, урожаї у вас можуть бути значно, в рази вищими, ніж ті, які показують розрахунки.
Як працює калькуляторПри купівлі насіння ми можемо бачити на упаковці різні одиниці виміру: одне насіння вимірюється в грамах, інше – в штуках. Те ж саме зустрічається на інформаційних сайтах для садівників/городників/дачників. Для людини, яка планує закласти грядки вперше, розуміння потреби у кількості насіння стає складною проблемою.
Тож ми спробували звести різні підходи щодо розрахунку кількості насіння для посіву/посадки на 1 квадратному метрі, виходячи із рекомендованої кількості насінин для посадки і ваги насінини. При цьому варто пам`ятати, що реальні ваші витрати насіння чи посадкового матеріалу можуть бути або меншими або більшими в залежності від:
- щільності посіву/посадки – чим більша щільність, тим більші витрати насіння;
- розмірів/ваги насіння – буває, що насіння оброблене спеціальними добривами і є важчим, а на результат впливає кількість насінин, які ви висіваєте, тому для забезпечення належної кількості насінин, загальна вага насіння має бути більшою.
Ще більшими відмінності у вазі насіннєвого матеріалу можуть бути при посадці картоплі та цибулі, адже важливий не розмір картоплини чи цибулини, а їх кількість, яка садиться на одиницю площі.
Все це слід враховувати при купівлі насіння для посіву чи посадки.
