Пирятин втілює проєкт, на який отримав грант “Сади для Перемоги”

Пирятинська громада, чий проєкт переміг у грантовому конкурсі “Сади для Перемоги”, розпочала втілення своєї ідеї проведенням круглого столу. До заходу долучилися керівництво громади, партнери проєкту, представники ініціативи “Сади Перемоги” та локального аграрного бізнесу. 

Головна мета проєкту полягає у сприянні виходу на ринок продуктів тривалого зберігання для підвищенні готовності громади до життя в умовах війни. 

Для реалізації ідеї необхідне обладнання, зокрема дегідратор, субліматор, холодильник, які будуть придбані за грантові кошти. Міні-цех планує протягом року переробити до 10 тонн свіжих овочів, ягід та фруктів, і виготовити 15 нових видів продукції, зокрема пастилу, фріпси, цукати, сублімовані фрукти та порошок з них.

Представникам місцевого аграрного бізнесу запропонували долучитися до проєкту для створення доданої вартості та розширення асортименту виготовленої продукції. 

“Проєкт Пирятинської громади набрав найвищу кількість балів серед відібраних 8 громад (усього подавали заявки 80 громад) та вирізняється високою інтеграцією у вже сформований багатьма фермерами, підприємцями, домогосподарствами бізнес-процес, який другий рік реалізується в громаді”, – наголосив керівник ініціативи “Сади Перемоги” проєкту SURGe Артем Біденко. 

Нагадаємо, що переможців грантового конкурсу “Сади для Перемоги” оголосили у січні. Конкурс був спрямований на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення громад продуктами харчування. Його організовували ініціатива “Сади Перемоги” проєкту SURGe “Супровід урядових реформ в Україні” та БО “Благодійний Фонд “МХП-Громаді” за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.